listopada 19, 2016

Jak wyglądają warsztaty z diet wegańskich?

Piszę ten post, żeby trochę zareklamować swoje warsztaty, to prawda :) Ale piszę również dlatego, gdyż dzwonicie/piszecie i pytacie "czy nie będąc na diecie wegańskiej mogę przyjść na warsztaty?", "czy nie będąc lekarzem, żywieniowcem, dietetykiem itp. mogę przyjść na warsztaty?", "co robi się na takich warsztatach?", "czy układa się na nich jadłospisy?", "czy zajęcia są warsztatowe czy wykładowe?" Pewnie nie uda mi się odpisać na wszystkie pytania, ale liczę na to, że będę mogła przekierować kilka osób tutaj aby przeczytały szczegóły. 
Przede wszystkim, o czym są warsztaty i jaki mają charakter


Jak sama nazwa wskazuje, warsztaty są z diet wegańskich. Mają charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Nie są jednak rozdzielone na część teoretyczną i praktyczną a przeplatane. Oznacza to, że mamy dany temat, np. "tłuszcze w diecie wegańskiej" i po części teoretycznej są ćwiczenia. Czy każdy pracuje? Tak. Praca jest w dwójkach lub trójkach i pracują wszyscy. Podczas ćwiczeń łatwiej jest zapamiętać dany materiał a w teorii często wygląda on abstrakcyjnie.
Ćwiczenia są różne, niektóre trwają 15 min, inne nawet do 30-40 minut.
Zajęcia nie są wykładowe, są warsztatowe a grupy liczą około 12-16 osób. 


Kto może przyjść?


Mogą przyjść osoby związane z żywieniem i dietetyką, lekarze, biotechnolodzy itp. Mogą przyjść również weganie i wegetarianie, którzy interesują się żywieniem i znają przynajmniej podstawy dietetyki. Jest to jednak ważne, gdyż chciałabym aby informacje przekazywane na warsztatach były dla wszystkich zrozumiałe a nie "czarną magią". 
Jakie podstawy dotyczące dietetyki powinieneś znać? Powinieneś interesować się żywieniem, czytać na temat składników w diecie wegańskiej (zajrzyj do zakładki "dieta wegańska" na górze tego bloga). Z doświadczenia wiem, że osoby przychodzące na warsztaty (i nie kończące dietetyki), radzą sobie świetnie i na pewno nie są laikami.
Dlaczego warto wybrać się na warsztaty?


Warto, gdyż w jeden dzień można dowiedzieć się praktycznie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących diety wegańskiej i w dodatku zastosować je w praktyce.

Szczegółowy plan warsztatów zamieszczony jest na tej stronie (klik)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dieta roślinna, zarządzanie sobą , Blogger