kwietnia 16, 2016

I Ogólnopolska Konferencja Medycyny Prewencyjnej i Spersonalizowanej

Wczoraj miałam przyjemność uczestniczyć w I Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Prewencyjnej i Spersonalizowanej.
Wrażenia bardzo pozytywne! 

Choć myślałam, że przyjdzie więcej specjalistów, uważam że konferencja była bardzo udana i na pewno na następnej zjawi się większe grono osób.
Konferencje, na których poruszane są tematy nowe, tzw. "na czasie", o których rzadko mówi się na uczelniach wyższych, powinny być organizowane częściej.

Dlaczego moje wrażenia z konferencji są tak pozytywne?
Przede wszystkim tematy, które były poruszane ale także wykładowcy dobrani idealnie do tematów. Prof. dr hab. n. med. Jacek Imiela - gdyby każdy lekarz miał takie podejście do pacjentów i medycyny, jak ten pan, świat byłby piękniejszy.Prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk opowiedział o epigenetyce i cholinie. Temat niezwykle ciekawy i wart rozwinięcia na dłużej niż 20 min.


Oczywiście, dr. n. med Edyta Biernat-Kałuża opowiedziała o prewencji chorób, które zależą od naszej diety i stylu życia. "Geny ładują pistolet, ale to czynniki środowiskowe pociągają za spust".
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski jak zwykle wzbogacił konferencję o nowości dot. witaminy D.
Pierwszy raz miałam okazję usłyszeć takich panów, jak prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz i dr n. med. Daniel Śliż i jestem mile zaskoczona ich podejściem do diety bezmięsnej.
Jestem pod niesamowitym wrażeniem wykładu dr n. med. Grzegorza Adamczyka. Ten człowiek to dopiero ma pasję! grin emoticon Każdej osobie zainteresowanej sportem polecam kiedyś go usłyszeć.
No i oczywiście mgr. Małgorzata Desmond dopełniła konferencję opowiadając o wpływie diety na powstawanie chorób autoimmunologicznych. Myślę, że przynajmniej połowa osób na sali była zaskoczona informacją, jak bardzo niewłaściwa dieta może namieszać w naszym życiu smile emoticon

I na koniec niezwykle ważne kwestia, czyli jedzenie - poczęstunek podczas przerw kawowych nie przebije żadnej innej konferencji w Polsce smile emoticon

Zobaczymy, co będzie w Berlinie, jadę tam w piątek na Vegmed 2016Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Dieta roślinna, zarządzanie sobą , Blogger